iranexports
22 اسفند 1401 - 16:38

آمادگی کامل پلیس فارس برای تأمین امنیت تعطیلات نوروزی/ برخورد با هنجارشکنان مراسم چهارشنبه آخر سال

فرمانده انتظامی استان فارس با اشاره به راه اندازی بیش از یک هزار و 300 گشت پلیس، از آمادگی کامل پلیس فارس برای تأمین امنیت تعطیلات نوروزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، سردار رهام بخش حبیبی در نشست خبری با اصحاب رسانه، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش های خبرنگاران و اصحاب رسانه در همراهی و تعامل با پلیس فارس پیرامون ارتقاء احساس امنیت در جامعه، اظهار داشت: در طرح نوروز 1402 پلیس فارس با راه اندازی یک هزار و 300 گشت خودرویی، موتوری و پیاده و همچنین بکارگیری 9500 نیرو در سطح پارکها، تفرجگاه ها، مناطق گردشگری و ... اقدام به تأمین نظم و امنیت مردم و مسافران نوروزی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه شعار فراجا در نوروز 1402 نوروزی متفاوت با پلیس مقتدر و حرفه ای تعیین شده است، گفت: قرارگاه نوروزی پلیس فارس برای خدمت رسانی مطلوب و بهتر به مردم و آمادگی برای ورودی پرنشاط و فعالانه به نوروز 1402 راه اندازی خواهد شد.

سردار حبیبی تصریح کرد: برنامه ریزی برای استقرار بیش از 10  ایستگاه شادی در محور های مواصلاتی استان فارس با هدف رفع خستگی و افزایش هوشیاری رانندگان در طرح نوروز 1402 صورت گرفته و اجرایی خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان فارس تأکید کرد: در تعطیلات نوروز به مانند سال های گذشته نظم و امنیت و آرامش را در سطح جامعه برقرار می کنیم و هرگز اجازه نمی دهیم که امنیت مردم در این ایام به خطر بیفتد.

برخورد قانونی با هنجارشکنان در چهارشنبه آخر سال

سردار حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به اینکه پلیس با شادی مردم در چهارشنبه آخر سال مخالف نیست، گفت: پلیس به عنوان متولی اصلی برقراری نظم و امنیت جامعه، با بی نظمی و ناامنی به بهانه‌ شادی و هیجان مخالف است و با اینگونه موارد برخورد قانونی خواهد داشت.

وی تصریح کرد: با تلاش مأموران انتظامی استان، بالغ بر 240 هزار عدد انواع مواد محترقه کشف و 15 متهم در این خصوص دستگیر شده اند.

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: کسانی که در چهارشنبه آخر سال به عناوین مختلف اقدام به اخلال در نظم و امنیت عمومی و سلب آرامش برای عموم افراد جامعه ایجاد کنند با هماهنگی مرجع قضائی تا پایان تعطیلات نوروزی در بازداشت خواهند بود و خودرو رانندگان متخلف نیز تا همین تاریخ توقیف خواهد شد.

کشف 38 هزار و 399 فقره سرقت در استان فارس

سردار حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود، به انهدام 7 باند سارقان سابقه دار توسط پلیس آگاهی استان فارس اشاره کرد و گفت: در این راستا 24 سارق دستگیر و در تحقیقات به 129 فقره انواع سرقت اعتراف کردند.

وی با تشریح عملکرد 11 ماهه پلیس آگاهی استان فارس، تصریح کرد: در این مدت با تلاش مأموران پلیس آگاهی، 14 هزار و 566 سارق دستگیر و در مجموع 38 هزار و 399 فقره انواع سرقت کشف شده است.

انهدام 75 باند و کشف 45 تن انواع مواد مخدر، جمع آوری 4 هزار و 866 معتاد متجاهر، کشف 680 میلیارد تومان کالای قاچاق، دستگیری 276 اراذل و اوباش، افزایش 7 درصدی کشفیات جرائم فضای مجازی، اجرای 34 طرح مبارزه با سرقت و کشف 3 هزار و 853 فقره انواع سرقت و مصالحه 72 درصدی پرونده های ارجاعی به مراکز مشاوره و مددکاری از دیگر موارد مهمی بود که فرمانده انتظامی استان فارس در تشریح اقدامات پلیس در سال جاری به آن ها اشاره کرد.  

پلیس با شادی مردم مخالف نیست 

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه پلیس به هیچ وجه با شادی مردم مخالف نیست، گفت: با افراد هنجارشکن و مخلان نظم و امنیت مردم در چهارشنبه آخر سال طبق قانون برخورد می شود.

سردار رهام بخش حبیبی در برنامه زنده تلویزیونی بازتاب صدا و سیمای مرکز فارس، اظهار داشت: برآنیم تا چهارشنبه آخر سال یک روز خاطره انگیز برای مردم عزیز استان فارس باشد و به همین دلیل لازم است تا والدین در کنار فرزندان خود قرار بگیرند و از شور و نشاط آن ها مراقبت کنند.

وی ادامه داد: پلیس به عنوان متولی اصلی برقراری نظم و امنیت جامعه؛ تخریب اموال عمومی، مزاحمت، اشاعه‌ فساد و بی‌بندوباری و به‌طور کلی بی‌نظمی و ناامنی به بهانه‌ شادی و هیجان را مجاز نمی داند و با اقتدار کامل در مقابل آن می‌ایستد.

فرمانده انتظامی استان فارس تصریح کرد: کسانی که در چهارشنبه آخر سال به عناوین مختلف اقدام به اخلال در نظم و امنیت عمومی و سلب آرامش برای عموم افراد جامعه ایجاد کنند با هماهنگی مرجع قضائی تا پایان تعطیلات نوروزی در بازداشت خواهند بود و خودرو رانندگان متخلف نیز تا همین تاریخ توقیف خواهد شد.

سردار حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود، به آمادگی پلیس فارس برای تأمین نظم وامنیت ایام نوروز اشاره کرد و گفت: قرارگاه نوروزی پلیس فارس برای خدمت رسانی مطلوب و بهتر به مردم و آمادگی برای ورودی پرنشاط و فعالانه به نوروز 1402 راه اندازی خواهد شد.

 پایان پیام/خ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1090921